Lokavski ustvarjalni kotički

Maruša, 4. L

Tudi naših 15 lokavskih učencev je zelo ustvarjalnih doma. Radi rišejo, berejo, se igrajo, telovadijo, pomagajo domačim in ob vsem tem se tudi veliko naučijo. Pravijo, da jim je lepo doma, a pogrešajo tudi svoje sošolce in šolo.

V fotografijah si lahko bolj podrobno pogledate, kaj počnejo.

Učenci 1. in 2. razreda so bili ekologi. Poslikali so papirnate nakupovalne vrečke. Nekateri so tudi kiparili. Alma je zgradila Tabor, Tjaša pa lokavsko cerkev. Učenka 2. razreda se uči dela z denarjem, tako da se igra trgovino.

V marcu in aprilu smo imeli kar nekaj rojstni dni. Na slavljence nismo pozabili. Narisali in napisali smo jim voščila in jih poslali po elektronski pošti.
S svojimi telovadnimi spretnostmi nas je presenetila Luna. Pokazala nam je, kako se da izkoristiti vsak kotiček doma.

Naši učenci zelo radi  pomagajo pri gospodinjskih opravilih: pomivajo posodo, sadijo drevje, a najraje pečejo piškote. Piškote so pekli skupaj z mamicami za materinski dan.

Učenke iz  3. razreda so pri spoznavanju okolja izdelale marionete iz odpadnega materiala.

Učenci 4. razreda pa so pri matematiki in likovni umetnosti izdelali vzorčke iz različnih materialov.

Ustvarjali so tudi za projekt Podprimo Slovenijo z nasmehom. Sedaj pa že ustvarjajo za novega.

Predvsem pa jim učiteljice želimo, da ustvarjajo za svojo dušo, da sebi, domačim in tudi nam polepšajo dan.

Za konec lokavskega kotička pa vam z Marušinim voščilom želimo lepe praznike.

Aktiv PŠ Lokev