Kulturni dan malo drugače

Adna, 3. C

April je mesec, ki mu rečemo tudi mesec knjige, saj vsako leto 2. aprila praznujemo mednarodni dan mladinske književnosti. To je tisti dan, ko bi svoj rojstni dan praznoval veliki danski pisatelj in pesnik Hans Christian Andersen. Slavo so mu prinesle ravno njegove zelo znane pravljice, ki jih po vsem svetu že starši prebirajo svojim otrokom, ko le-ti samostojno še ne znajo brati. Mednarodni dan mladinske književnosti smo začeli praznovati leta 1967 in z njim predajamo ljubezen do branja mnogim otrokom, staršem in vsem ljudem širom sveta.

Vsako leto nas je knjižničarka povabila v objem knjig in smo skupaj z njo obeležili ta praznik, ki je za razvoj človeštva še kako pomemben. Letos pa smo ga doživeli malo drugače, saj smo ga obeležili v objemu domov v toplih bralnih kotičkih, zaviti v mehke odejice in se prepustili branju pravljic, ki so nas popeljale v domišljijski svet.

»V knjigah je zbran večji zaklad, kot v piratski votlini na Otoku zakladov.«
– Walt Disney

»Prosim, prosim, prosimo, molimo, vrzite svojo televizijo v smeti, in na njeno mesto postavite polno knjižno polico.«
– Roald Dahl (Čarli in tovarna čokolade)